Продукція > HIROSE / HRS > DF63M-3P-3.96DS(01)
DF63M-3P-3.96DS(01)
DF63M-3P-3.96DS(01) HIROSE / HRS
3782782.pdf
Виробник: HIROSE / HRS
Description: HIROSE / HRS - DF63M-3P-3.96DS(01) - Stiftleiste, Wire-to-Board, 3.96 mm, 1 Reihe(n), 3 Kontakt(e), Durchsteckmontage, abgewinkelt
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
Kontaktüberzug: Vergoldete Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Messing
usEccn: EAR99
Steckverbinderkragen: Mit Kragen
Anzahl der Kontakte: 3Kontakt(e)
euEccn: NLR
Steckverbindersysteme: Wire-to-Board
Steckverbinder: PCB-Stiftleiste
Produktpalette: DF63 Series
productTraceability: No
Kontaktanschluss: Durchsteckmontage, abgewinkelt
Anzahl der Reihen: 1Reihe(n)
Rastermaß: 3.96mm
SVHC: To Be Advised
на замовлення 409 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER R/A 3POS 3.96MM, Packaging: Bulk, Features: Board Guide, Glow Wire Compliant, Connector Type: Header, Voltage Rating: 600VAC/DC, Current Rating (Amps): Varies by Wire Gauge, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 3, Number of Rows: 1, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Holder, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.156" (3.96mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.138" (3.50mm), Insulation Height: 0.354" (9.00mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DF63M-3P-3.96DS(01) DF63M-3P-3.96DS(01) Виробник : Hirose Electric Co Ltd PdfFile_252669.pdf Description: CONN HEADER R/A 3POS 3.96MM
Packaging: Bulk
Features: Board Guide, Glow Wire Compliant
Connector Type: Header
Voltage Rating: 600VAC/DC
Current Rating (Amps): Varies by Wire Gauge
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 3
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Latch Holder
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.156" (3.96mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.138" (3.50mm)
Insulation Height: 0.354" (9.00mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
на замовлення 102 шт:
Кількість Ціна
DF63M-3P-3.96DS(01) Виробник : HIROSE DF63.pdf Category: Connectors FFC/FPC 0.5mm
Description: Connector: wire-board; THT; EnerBee; PIN: 3; angled; on PCBs; male
Type of connector: wire-board
Manufacturer series: EnerBee
Kind of connector: male
Mechanical mounting: on PCBs
Connector: socket
Electrical mounting: THT
Contacts pitch: 3.96mm