DF80-40S-0.5V(52)
DF80-40S-0.5V(52) Hirose Electric Co Ltd
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN RCPT 40POS 0.02 GOLD SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Features: Solder Retention
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 50V
Current Rating (Amps): 0.5A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 40
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -35°C ~ 85°C
Contact Type: Center Strip Contact
Fastening Type: Friction Lock
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.020" (0.50mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 1.97µin (0.050µm)
Contact Finish - Post: Gold
Part Status: Active
Insulation Height: 0.065" (1.65mm)
Number of Rows: 1
на замовлення 289 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 40POS 0.02 GOLD SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Solder Retention, Connector Type: Receptacle, Voltage Rating: 50V, Current Rating (Amps): 0.5A, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 40, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -35°C ~ 85°C, Contact Type: Center Strip Contact, Fastening Type: Friction Lock, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.020" (0.50mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 1.97µin (0.050µm), Contact Finish - Post: Gold, Part Status: Active, Insulation Height: 0.065" (1.65mm), Number of Rows: 1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DF80-40S-0.5V(52) DF80-40S-0.5V(52) Виробник : Hirose Connector DF80_40S_0.5V_52_CL0662_8001_2_52_2DDrawing_0000949775.pdf High Speed/Modular Connectors 40P RCPT STRT SMT 0.5mm PITCH
на замовлення 545 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
DF80-40S-0.5V(52) DF80-40S-0.5V(52) Виробник : Hirose Electric Co Ltd document?clcode=CL0662-8004-0-51&productname=DF80-30S-0.5V(51)&series=DF80&documenttype=Catalog&lang=en&documentid=D49349_en Description: CONN RCPT 40POS 0.02 GOLD SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Solder Retention
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 50V
Current Rating (Amps): 0.5A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 40
Style: Board to Cable/Wire
Fastening Type: Friction Lock
Termination: Solder
Insulation Color: Black
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish - Post: Gold
Part Status: Active