DFE21CCN2R2MELL
DFE21CCN2R2MELL Murata Electronics
JETE243A-0052.pdf
Виробник: Murata Electronics
Description: FIXED IND 2.2UH 1.8A 138 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 138mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 2.1A
Material - Core: Metal
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.031" (0.80mm)
Part Status: Active
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 1.8 A
на замовлення 39000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MURATA - DFE21CCN2R2MELL - Leistungsinduktivität (SMD), 2.2 µH, 1.8 A, Geschirmt, 2.1 A, DFE21CCN_EL Series, tariffCode: 85045000, Produkthöhe: 0.8mm, rohsCompliant: YES, Induktivität: 2.2µH, Bauart der Induktivität: Geschirmt, Induktivitätstoleranz: ± 20%, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Bauform/Gehäuse der Induktivität: 0805 [Metrisch 2012], DC-Widerstand, max.: 0.138ohm, Bauform - Leistungsinduktivität: 0805 [Metrisch 2012], isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Sättigungsstrom (Isat): 2.1A, RMS-Strom Irms: 1.8A, Produktlänge: 2mm, euEccn: NLR, Produktpalette: DFE21CCN_EL Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Produktbreite: 1.2mm, SVHC: No SVHC (04-Feb-2026).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DFE21CCN2R2MELL DFE21CCN2R2MELL Виробник : Murata jete243a0052.pdf Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 1MHz Metal 1.8A 0.138Ohm DCR 0805 T/R
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 718
DFE21CCN2R2MELL DFE21CCN2R2MELL Виробник : MURATA JETE243A-0052.pdf Category: Inductors
Description: Inductor: ferrite; 0805; 2.2uH; ±20%; 180mm; Isat: 2.1A; Imax: 1.8A
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Tolerance: ±20%
Roll diameter max.: 180mm
Operating temperature: -40...125°C
Inductance: 2.2µH
Max resistance: 138mΩ
Maximum current: 1.8A
Saturation current: 2.1A
Test frequency: 1MHz
Type of inductor: ferrite
Мінімальне замовлення: 23
DFE21CCN2R2MELL DFE21CCN2R2MELL Виробник : MURATA JETE243A-0052.pdf Description: MURATA - DFE21CCN2R2MELL - Leistungsinduktivität (SMD), 2.2 µH, 1.8 A, Geschirmt, 2.1 A, DFE21CCN_EL Series
tariffCode: 85045000
Produkthöhe: 0.8mm
rohsCompliant: YES
Induktivität: 2.2µH
Bauart der Induktivität: Geschirmt
Induktivitätstoleranz: ± 20%
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Bauform/Gehäuse der Induktivität: 0805 [Metrisch 2012]
DC-Widerstand, max.: 0.138ohm
Bauform - Leistungsinduktivität: 0805 [Metrisch 2012]
isCanonical: N
usEccn: EAR99
RMS-Strom Irms: 1.8A
Sättigungsstrom (Isat): 2.1A
Produktlänge: 2mm
euEccn: NLR
Produktpalette: DFE21CCN_EL Series
productTraceability: No
Produktbreite: 1.2mm
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
Мінімальне замовлення: 100
DFE21CCN2R2MELL DFE21CCN2R2MELL Виробник : Murata Electronics JETE243A-0052.pdf Description: FIXED IND 2.2UH 1.8A 138 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Metal
Supplier Device Package: 0805
Part Status: Active
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 1.8 A
Мінімальне замовлення: 15
DFE21CCN2R2MELL DFE21CCN2R2MELL Виробник : Murata Electronics JETE243A_0052.pdf Power Inductors - SMD 2.2uH 20% 0.138ohm 2100mA
Мінімальне замовлення: 15
tariffCode: 85045000
Produkthöhe: 0.8mm
rohsCompliant: YES
Induktivität: 2.2µH
Induktivitätstoleranz: ± 20%
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
DC-Widerstand, max.: 0.138ohm
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Sättigungsstrom (Isat): 2.1A
RMS-Strom Irms: 1.8A
Produktlänge: 2mm
euEccn: NLR
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Produktbreite: 1.2mm
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
Мінімальне замовлення: 33