Продукція > MURATA ELECTRONICS > DFE252010F-8R2M=P2
DFE252010F-8R2M=P2
DFE252010F-8R2M=P2 Murata Electronics
J(E)TE243A-0012.pdf
Виробник: Murata Electronics
Description: FIXED IND 8.2UH 1A 0.52OHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Features: Flat Wire
Package / Case: 1008 (2520 Metric)
Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 520mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 1.35A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 2520
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 1 A
на замовлення 1071 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 9
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 8.2UH 1A 0.52OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Features: Flat Wire, Package / Case: 1008 (2520 Metric), Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 520mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 1.35A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 2520, Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm), Part Status: Active, Inductance: 8.2 µH, Current Rating (Amps): 1 A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DFE252010F-8R2M=P2 DFE252010F-8R2M=P2 Виробник : Murata Electronics J_E_TE243A_0012-2256181.pdf Fixed Inductors 8.2uH 520mOhms 1.35A 2.5x2.0mm 20%
DFE252010F-8R2M=P2 DFE252010F-8R2M=P2 Виробник : Murata Electronics J(E)TE243A-0012.pdf Description: FIXED IND 8.2UH 1A 0.52OHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Features: Flat Wire
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Iron Powder
Supplier Device Package: 2520
Part Status: Active
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 1 A