Продукція > MURATA ELECTRONICS > DFE252010P-1R2M=P2
DFE252010P-1R2M=P2
DFE252010P-1R2M=P2 Murata Electronics
product-1023399.pdf
Виробник: Murata Electronics
Fixed Inductors 1.2uH 68mOhms3.2A +/-20% 2.5x2.0x1.0mm
на замовлення 5932 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 1.2UH 2.4A 0.068OHM SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Features: Flat Wire, Package / Case: 1008 (2520 Metric), Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 68mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 3.2A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 2520, Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm), Inductance: 1.2 µH, Current Rating (Amps): 2.4 A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DFE252010P-1R2M=P2 DFE252010P-1R2M=P2 Виробник : Murata Electronics m_dfe252010p.ashx Description: FIXED IND 1.2UH 2.4A 0.068OHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Features: Flat Wire
Package / Case: 1008 (2520 Metric)
Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 68mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 3.2A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 2520
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Inductance: 1.2 µH
Current Rating (Amps): 2.4 A