Продукція > MURATA > DFE2MCPHR47MJLLQ
DFE2MCPHR47MJLLQ
DFE2MCPHR47MJLLQ Murata
dfe2mcphr47mjllq.pdf
Виробник: Murata
Inductor Power Shielded Wirewound 0.47uH 20% 1MHz Metal 4.4A 0.022Ohm DCR 0806 T/R Automotive AEC-Q200
на замовлення 900 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 545
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 470NH 4.4A 22 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0806 (2016 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 115°C, DC Resistance (DCR): 22mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 5.4A, Material - Core: Metal, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 0806, Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm), Inductance: 470 nH, Current Rating (Amps): 4.4 A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DFE2MCPHR47MJLLQ DFE2MCPHR47MJLLQ Виробник : Murata dfe2mcphr47mjllq.pdf Inductor Power Shielded Wirewound 0.47uH 20% 1MHz Metal 4.4A 0.022Ohm DCR 0806 T/R Automotive AEC-Q200
на замовлення 900 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 26
DFE2MCPHR47MJLLQ DFE2MCPHR47MJLLQ Виробник : Murata Electronics JETE243A-9109_PDF_INDUCTOR?lastModifiedDatetime=20250708072124 Description: FIXED IND 470NH 4.4A 22 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0806 (2016 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 115°C
DC Resistance (DCR): 22mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 5.4A
Material - Core: Metal
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 0806
Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm)
Inductance: 470 nH
Current Rating (Amps): 4.4 A
Мінімальне замовлення: 8
товару немає в наявності
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Metal
Supplier Device Package: 0806
Inductance: 470 nH
Current Rating (Amps): 4.4 A
товару немає в наявності
DFE2MCPHR47MJLLQ DFE2MCPHR47MJLLQ Виробник : Murata Electronics JETE243A-9109_PDF_INDUCTOR?lastModifiedDatetime=20250708072124 Power Inductors - SMD 0806 0.47uH 6300mA Powertrain AEC-Q200
Description: Inductor: ferrite; 0806; 470nH; ±20%; 180mm; Isat: 5.4A; Imax: 4.4A
Type of inductor: ferrite
Case - inch: 0806
Case - mm: 2016
Inductance: 0.47µH
Tolerance: ±20%
Roll diameter max.: 180mm
Operating temperature: -40...155°C
Maximum current: 4.4A
Saturation current: 5.4A
Test frequency: 1MHz
Max resistance: 22mΩ