DI025N20PQ
DI025N20PQ Diotec Semiconductor
di025n20pq.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
MOSFETs MOSFET, PowerQFN 5x6, 0, 200V, 25A, 0.048?
на замовлення 4889 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N , 200V 25A 48mW, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-PowerTDFN, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 25A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 48mOhm @ 20A, 10V, Power Dissipation (Max): 135W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA, Supplier Device Package: 8-QFN (5x6), Grade: Automotive, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 200 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 28 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1650 pF @ 100 V, Qualification: AEC-Q101.
Інші пропозиції DI025N20PQ
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DI025N20PQ DI025N20PQ Виробник : Diotec Semiconductor di025n20pq.pdf Description: MOSFET N , 200V 25A 48mW
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-PowerTDFN
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 25A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 48mOhm @ 20A, 10V
Power Dissipation (Max): 135W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA
Supplier Device Package: 8-QFN (5x6)
Grade: Automotive
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 200 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 28 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1650 pF @ 100 V
Qualification: AEC-Q101
товару немає в наявності
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-PowerTDFN
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA
Grade: Automotive
Vgs (Max): ±20V
Qualification: AEC-Q101
товару немає в наявності
DI025N20PQ Виробник : DIOTEC SEMICONDUCTOR di025n20pq.pdf Category: SMD N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 200V; 20A; Idm: 100A; 135W; QFN5x6
Case: QFN5x6
Mounting: SMD
Kind of package: reel; tape
Pulsed drain current: 100A
Drain current: 20A
Drain-source voltage: 200V
Gate charge: 28nC
On-state resistance: 48mΩ
Gate-source voltage: ±20V
Power dissipation: 135W