DI040N10D1-AQ
DI040N10D1-AQ Diotec Semiconductor
di040n10d1-aq.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Description: MOSFET, DPAK, N, 100V, 40A, 17M,
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 40A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 17mOhm @ 28A, 10V
Power Dissipation (Max): 37.5W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-252 (DPAK)
Grade: Automotive
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 15.5 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1192 pF @ 50 V
Qualification: AEC-Q101
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET, DPAK, N, 100V, 40A, 17M,, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C, Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 40A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 17mOhm @ 28A, 10V, Power Dissipation (Max): 37.5W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-252 (DPAK), Grade: Automotive, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 15.5 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1192 pF @ 50 V, Qualification: AEC-Q101.
Інші пропозиції DI040N10D1-AQ
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DI040N10D1-AQ DI040N10D1-AQ Виробник : Diotec Semiconductor di040n10d1-aq.pdf Description: MOSFET, DPAK, N, 100V, 40A, 17M,
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Grade: Automotive
Vgs (Max): ±20V
Qualification: AEC-Q101
товару немає в наявності
DI040N10D1-AQ DI040N10D1-AQ Виробник : Diotec Semiconductor di040n10d1-aq.pdf MOSFETs MOSFET, DPAK, N, 100V, 40A, 17m, 175C, AEC-Q101
DI040N10D1-AQ Виробник : DIOTEC SEMICONDUCTOR di040n10d1-aq.pdf Category: SMD N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 100V; 40A; Idm: 160A; 37.5W
Type of transistor: N-MOSFET
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: 100V
Drain current: 40A
Pulsed drain current: 160A
Power dissipation: 37.5W
Case: DPAK; TO252AA
On-state resistance: 38.6mΩ