DI045N03PT-AQ
DI045N03PT-AQ Diotec Semiconductor
di045n03pt.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Description: MOSFET POWERQFN 3X3 N 30V
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-PowerVDFN
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 45A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 4.4mOhm @ 24A, 10V
Power Dissipation (Max): 16W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA
Supplier Device Package: 8-QFN (3x3)
Grade: Automotive
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 30 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 53 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2300 pF @ 15 V
Qualification: AEC-Q101
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET POWERQFN 3X3 N 30V, Packaging: Bulk, Package / Case: 8-PowerVDFN, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 45A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 4.4mOhm @ 24A, 10V, Power Dissipation (Max): 16W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA, Supplier Device Package: 8-QFN (3x3), Grade: Automotive, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 30 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 53 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2300 pF @ 15 V, Qualification: AEC-Q101.
Інші пропозиції DI045N03PT-AQ
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DI045N03PT-AQ DI045N03PT-AQ Виробник : Diotec Semiconductor di045n03pt.pdf MOSFETs MOSFET, PowerQFN 3x3, 30V, 45A, 150C, N, AEC-Q101