DI060N06PQ
DI060N06PQ Diotec Semiconductor
di060n06pq.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Description: MOSFET N-CH 60V 60A 8-POWERTDFN
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-PowerTDFN
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 60A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 7mOhm @ 20A, 10V
Power Dissipation (Max): 70W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA
Supplier Device Package: 8-QFN (5x6)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 60 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 27 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1700 pF @ 30 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 60V 60A 8-POWERTDFN, Packaging: Bulk, Package / Case: 8-PowerTDFN, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 60A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 7mOhm @ 20A, 10V, Power Dissipation (Max): 70W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA, Supplier Device Package: 8-QFN (5x6), Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 60 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 27 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1700 pF @ 30 V.
Інші пропозиції DI060N06PQ
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DI060N06PQ DI060N06PQ Виробник : Diotec Semiconductor di060n06pq.pdf MOSFETs PowerQFN 5x6, N, 60V, 60A, 7m?, 150C
товару немає в наявності
DI060N06PQ Виробник : DIOTEC SEMICONDUCTOR di060n06pq.pdf Category: SMD N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 60A; Idm: 170A; 70W; PQFN5X6
Type of transistor: N-MOSFET
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: 60V
Drain current: 60A
Case: PQFN5X6
Mounting: SMD
Kind of channel: enhancement
Gate charge: 27nC
On-state resistance: 7mΩ
Power dissipation: 70W
Pulsed drain current: 170A