DI065N08D1-AQ
DI065N08D1-AQ Diotec Semiconductor
di065n08d1.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Description: MOSFET N-CH 80V 65A TO-252-3
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 65A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 7mOhm @ 20A, 10V
Power Dissipation (Max): 62.5W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-252 (DPAK)
Grade: Automotive
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 80 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 35 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1812 pF @ 30 V
Qualification: AEC-Q101
на замовлення 2500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 80V 65A TO-252-3, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 65A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 7mOhm @ 20A, 10V, Power Dissipation (Max): 62.5W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-252 (DPAK), Grade: Automotive, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 80 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 35 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1812 pF @ 30 V, Qualification: AEC-Q101.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DI065N08D1-AQ DI065N08D1-AQ Виробник : Diotec Semiconductor di065n08d1.pdf MOSFETs DPAK, N, 80V, 65A, 7m?, 175C, AEC-Q101
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
DI065N08D1-AQ Виробник : DIOTEC SEMICONDUCTOR di065n08d1.pdf Category: SMD N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 80V; 65A; Idm: 300A; 62.5W
Type of transistor: N-MOSFET
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: 80V
Drain current: 65A
Pulsed drain current: 300A
Power dissipation: 62.5W
Case: DPAK; TO252AA
On-state resistance: 7mΩ