DI075N04PT-AQ
DI075N04PT-AQ Diotec Semiconductor
di075n04pt.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Description: MOSFET N-CH 40V 75A 8-POWERVDFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-PowerVDFN
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 75A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 2.8mOhm @ 23A, 10V
Power Dissipation (Max): 35.7W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA
Supplier Device Package: 8-QFN (3x3)
Grade: Automotive
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 46 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2936 pF @ 25 V
Qualification: AEC-Q101
на замовлення 4445 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 40V 75A 8-POWERVDFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-PowerVDFN, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 75A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 2.8mOhm @ 23A, 10V, Power Dissipation (Max): 35.7W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA, Supplier Device Package: 8-QFN (3x3), Grade: Automotive, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 46 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2936 pF @ 25 V, Qualification: AEC-Q101.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DI075N04PT-AQ Виробник : Diotec Semiconductor di075n04pt.PDF N-канальний ПТ, Udss, В = 40, Id = 75 А, Ciss, пФ @ Uds, В = 2936 @ 25, Qg, нКл = 46, Rds = 2,8 мОм, Ugs(th) = 2,5 В, Р, Вт = 35,7, Тексп, °C = -55...+155, Тип монт. = SMD,... Група товару: Транзистори Корпус: PowerVDFN-8 Од. вим: шт
на замовлення 60 шт:
термін постачання 3 дні (днів)
Кількість Ціна
DI075N04PT-AQ DI075N04PT-AQ Виробник : Diotec Semiconductor di075n04pt.pdf Description: MOSFET N-CH 40V 75A 8-POWERVDFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-PowerVDFN
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Grade: Automotive
Vgs (Max): ±20V
Qualification: AEC-Q101
товару немає в наявності
DI075N04PT-AQ DI075N04PT-AQ Виробник : Diotec Semiconductor di075n04pt.pdf MOSFETs MOSFET, PowerQFN 3x3, 40V, 75A, 150C, N, AEC-Q101