DI080N03PQ
DI080N03PQ Diotec Semiconductor
di080n03pq.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Description: MOSFET POWERQFN 5X6 N 30V
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-PowerTDFN
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 80A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 1.8mOhm @ 30A, 10V
Power Dissipation (Max): 35W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA
Supplier Device Package: 8-QFN (5x6)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 30 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 163 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 7460 pF @ 15 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET POWERQFN 5X6 N 30V, Packaging: Bulk, Package / Case: 8-PowerTDFN, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 80A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 1.8mOhm @ 30A, 10V, Power Dissipation (Max): 35W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA, Supplier Device Package: 8-QFN (5x6), Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 30 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 163 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 7460 pF @ 15 V.
Інші пропозиції DI080N03PQ
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DI080N03PQ DI080N03PQ Виробник : Diotec Semiconductor di080n03pq.pdf MOSFETs MOSFET, PowerQFN 5x6, 30V, 80A, 150C, N
товару немає в наявності
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 75A; Idm: 160A; 78W; QFN5x6
Case: QFN5x6
Mounting: SMD
Kind of package: reel; tape
Pulsed drain current: 160A
Drain current: 75A
Drain-source voltage: 30V
Gate charge: 21nC
On-state resistance: 1.9mΩ
Gate-source voltage: ±20V
Power dissipation: 78W