DI080N06PQ
DI080N06PQ Diotec Semiconductor
di080n06pq.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Description: MOSFET POWERQFN 5X6 N 65V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-PowerTDFN
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 80A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 3.6mOhm @ 40A, 10V
Power Dissipation (Max): 80W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 3V @ 250µA
Supplier Device Package: 8-QFN (5x6)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 65 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 56 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3500 pF @ 30 V
на замовлення 5000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET POWERQFN 5X6 N 65V, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-PowerTDFN, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 80A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 3.6mOhm @ 40A, 10V, Power Dissipation (Max): 80W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 3V @ 250µA, Supplier Device Package: 8-QFN (5x6), Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 65 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 56 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3500 pF @ 30 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DI080N06PQ DI080N06PQ Виробник : Diotec Semiconductor di080n06pq.pdf Description: MOSFET POWERQFN 5X6 N 65V
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-PowerTDFN
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 3V @ 250µA
Vgs (Max): ±20V
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
DI080N06PQ DI080N06PQ Виробник : Diotec Semiconductor di080n06pq.pdf MOSFETs MOSFET, PowerQFN 5x6, 65V, 105A, 150C, N
товару немає в наявності
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 65V; 80A; Idm: 480A; 65.8W; QFN5x6
Type of transistor: N-MOSFET
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: 65V
Drain current: 80A
Pulsed drain current: 480A
Power dissipation: 65.8W
Case: QFN5x6
Gate-source voltage: ±20V
On-state resistance: 3.6mΩ