DI090N15D2-AQ
DI090N15D2-AQ Diotec Semiconductor
Виробник: Diotec Semiconductor
D2PAK, N, 150V, 90A, 12m, 175C, AEC-Q101
Написати відгук
Category: SMD N channel transistors, Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 150V; 90A; Idm: 360A; 266W, Drain current: 90A, Pulsed drain current: 360A, Application: automotive industry, Case: D2PAK; TO263AB, Kind of channel: enhancement, Type of transistor: N-MOSFET, Mounting: SMD, Polarisation: unipolar, Gate charge: 54nC, On-state resistance: 12mΩ, Drain-source voltage: 150V, Power dissipation: 266W.
Інші пропозиції DI090N15D2-AQ
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DI090N15D2-AQ Виробник : DIOTEC SEMICONDUCTOR Category: SMD N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 150V; 90A; Idm: 360A; 266W
Drain current: 90A
Pulsed drain current: 360A
Application: automotive industry
Case: D2PAK; TO263AB
Polarisation: unipolar
Gate charge: 54nC
On-state resistance: 12mΩ
Drain-source voltage: 150V
Power dissipation: 266W