DI096N03PQ
DI096N03PQ Diotec Semiconductor
Виробник: Diotec Semiconductor
PowerQFN 5x6, N, 30V, 96A, 3.5m, 175C
Написати відгук
Category: SMD N channel transistors, Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 96A; Idm: 400A; 48W; PQFN5X6, Drain current: 96A, Pulsed drain current: 400A, Case: PQFN5X6, Kind of channel: enhancement, Type of transistor: N-MOSFET, Mounting: SMD, Polarisation: unipolar, Gate charge: 57nC, On-state resistance: 3.5Ω, Drain-source voltage: 30V, Power dissipation: 48W.
Інші пропозиції DI096N03PQ
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DI096N03PQ Виробник : DIOTEC SEMICONDUCTOR Category: SMD N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 96A; Idm: 400A; 48W; PQFN5X6
Drain current: 96A
Pulsed drain current: 400A
Case: PQFN5X6
Polarisation: unipolar
Gate charge: 57nC
On-state resistance: 3.5Ω
Drain-source voltage: 30V
Power dissipation: 48W