DI097N15D2
DI097N15D2 Diotec Semiconductor
Виробник: Diotec Semiconductor
D2PAK, N, 150V, 97A, 11 m, 150C
Написати відгук
Category: SMD N channel transistors, Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 150V; 97A; Idm: 390A; 166W, Drain current: 97A, Pulsed drain current: 390A, Case: D2PAK; TO263AB, Kind of channel: enhancement, Type of transistor: N-MOSFET, Mounting: SMD, Polarisation: unipolar, Gate charge: 78nC, On-state resistance: 11mΩ, Drain-source voltage: 150V, Power dissipation: 166W.
Інші пропозиції DI097N15D2
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DI097N15D2 Виробник : DIOTEC SEMICONDUCTOR Category: SMD N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 150V; 97A; Idm: 390A; 166W
Drain current: 97A
Pulsed drain current: 390A
Case: D2PAK; TO263AB
Polarisation: unipolar
Gate charge: 78nC
On-state resistance: 11mΩ
Drain-source voltage: 150V
Power dissipation: 166W