DI0A35N06PGK-AQ
DI0A35N06PGK-AQ Diotec Semiconductor
di0a35n06pgk.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Description: MOSFET N-CH 60V 350MA SC-101
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-101, SOT-883
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 350mA
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 1.4Ohm @ 500mA, 10V
Power Dissipation (Max): 223mW
Vgs(th) (Max) @ Id: 1V @ 250µA
Supplier Device Package: DFN1006-3
Grade: Automotive
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 2.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 60 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 1.9 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 32 pF @ 25 V
Qualification: AEC-Q101
на замовлення 10000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 60V 350MA SC-101, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-101, SOT-883, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 350mA, Rds On (Max) @ Id, Vgs: 1.4Ohm @ 500mA, 10V, Power Dissipation (Max): 223mW, Vgs(th) (Max) @ Id: 1V @ 250µA, Supplier Device Package: DFN1006-3, Grade: Automotive, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 2.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 60 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 1.9 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 32 pF @ 25 V, Qualification: AEC-Q101.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DI0A35N06PGK-AQ DI0A35N06PGK-AQ Виробник : Diotec Semiconductor di0a35n06pgk.pdf Description: MOSFET N-CH 60V 350MA SC-101
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Power Dissipation (Max): 223mW
Vgs(th) (Max) @ Id: 1V @ 250µA
Grade: Automotive
Vgs (Max): ±20V
Qualification: AEC-Q101
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 22
DI0A35N06PGK-AQ DI0A35N06PGK-AQ Виробник : Diotec Semiconductor di0a35n06pgk.pdf MOSFETs MOSFET, DFN1006-3, 60V, 0.35A, 150C, N, AEC-Q101