DI0A4N45SQ2
DI0A4N45SQ2 Diotec Semiconductor
di0a4n45sq2.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Description: MOSFET 2N-CH 450V 0.4A 8SO
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Configuration: 2 N-Channel (Dual)
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max: 2W (Ta)
Drain to Source Voltage (Vdss): 450V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 400mA (Ta)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 160pF @ 25V
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 4.5Ohm @ 400mA, 10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 7nC @ 10V
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA
Supplier Device Package: 8-SO
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
на замовлення 4000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET 2N-CH 450V 0.4A 8SO, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Configuration: 2 N-Channel (Dual), Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), Power - Max: 2W (Ta), Drain to Source Voltage (Vdss): 450V, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 400mA (Ta), Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 160pF @ 25V, Rds On (Max) @ Id, Vgs: 4.5Ohm @ 400mA, 10V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 7nC @ 10V, Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA, Supplier Device Package: 8-SO, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DI0A4N45SQ2 DI0A4N45SQ2 Виробник : Diotec Semiconductor di0a4n45sq2.pdf MOSFETs MOSFET, SO-8, 450V, 0.4A, 150C, N
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
DI0A4N45SQ2 DI0A4N45SQ2 Виробник : Diotec Semiconductor di0a4n45sq2.pdf Description: MOSFET 2N-CH 450V 0.4A 8SO
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Power - Max: 2W (Ta)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA