DI170N03PQ
DI170N03PQ Diotec Semiconductor
di170n03pq.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Description: MOSFET N-CH 30V 170A 8-POWERTDFN
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-PowerTDFN
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 170A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 1.2mOhm @ 20A, 10V
Power Dissipation (Max): 135W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 250µA
Supplier Device Package: 8-QFN (5x6)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 30 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 90 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 5300 pF @ 15 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 30V 170A 8-POWERTDFN, Packaging: Bulk, Package / Case: 8-PowerTDFN, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 170A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 1.2mOhm @ 20A, 10V, Power Dissipation (Max): 135W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 250µA, Supplier Device Package: 8-QFN (5x6), Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 30 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 90 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 5300 pF @ 15 V.
Інші пропозиції DI170N03PQ
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DI170N03PQ DI170N03PQ Виробник : Diotec Semiconductor di170n03pq.pdf MOSFETs PowerQFN 5x6, N, 30V, 170A, 1.2m?, 150C
товару немає в наявності
DI170N03PQ Виробник : DIOTEC SEMICONDUCTOR di170n03pq.pdf Category: SMD N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 170A; Idm: 680A; 135W; PQFN5X6
Type of transistor: N-MOSFET
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: 30V
Drain current: 170A
Power dissipation: 135W
Case: PQFN5X6
On-state resistance: 1.2mΩ
Mounting: SMD
Gate charge: 90nC
Kind of channel: enhancement
Pulsed drain current: 680A