DI320N04TL
DI320N04TL Diotec Semiconductor
di320n04tl.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Description: DI320N04TL
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-PowerSFN
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 320A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 1.2mOhm @ 50A, 10V
Power Dissipation (Max): 250W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 3V @ 250µA
Supplier Device Package: TOLL
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 92 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 6296 pF @ 25 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DI320N04TL, Packaging: Bulk, Package / Case: 8-PowerSFN, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 320A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 1.2mOhm @ 50A, 10V, Power Dissipation (Max): 250W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 3V @ 250µA, Supplier Device Package: TOLL, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 92 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 6296 pF @ 25 V.
Інші пропозиції DI320N04TL
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DI320N04TL DI320N04TL Виробник : Diotec Semiconductor di320n04tl.pdf MOSFETs TOLL, N, 40V, 320A, 1.2m?, 175C
товару немає в наявності
DI320N04TL Виробник : DIOTEC SEMICONDUCTOR di320n04tl.pdf Category: SMD N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 40V; 320A; Idm: 1200A; 250W; TOLL
Type of transistor: N-MOSFET
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: 40V
Drain current: 320A
Pulsed drain current: 1.2kA
Power dissipation: 250W
Case: TOLL
Gate-source voltage: ±20V
On-state resistance: 1.7mΩ