DI62061.8S2
DI62061.8S2 Diotec Semiconductor
di620600s2.pdf di620600s2.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
LDO Voltage Regulators VR, SOT-23, 7V, 1.764V, 1.836V
на замовлення 5623 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 11
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: Volt. Reg. 7V..1.764V, 1.836V, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 200mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 8 µA, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-3 (TO-236), Voltage - Output (Max): 1.836V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Current Limit, Voltage Dropout (Max): 0.78V @ 60mA, Protection Features: Over Current.
Інші пропозиції DI62061.8S2
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DI62061.8S2 DI62061.8S2 Виробник : Diotec Semiconductor di620600s2.pdf Description: Volt. Reg. 7V..1.764V, 1.836V
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 8 µA
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-3 (TO-236)
Voltage - Output (Max): 1.836V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Current Limit
Voltage Dropout (Max): 0.78V @ 60mA
Protection Features: Over Current
товару немає в наявності
DI62061.8S2 DI62061.8S2 Виробник : Diotec Semiconductor AG di620600s2.pdf Description: VR, SOT-23, 7V, 1.764V, 1.836V
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
товару немає в наявності
Description: IC: voltage regulator; LDO,linear,fixed; 1.8V; 80mA; SOT23; SMD
Type of integrated circuit: voltage regulator
Kind of voltage regulator: fixed; LDO; linear
Voltage drop: 0.35V
Output voltage: 1.8V
Output current: 80mA
Kind of package: reel; tape
Operating temperature: -40...85°C
Tolerance: ±2%