DI62062.5S2
DI62062.5S2 Diotec Semiconductor
di620600s2.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Description: Volt. Reg. 7V..2.45V, 2.55V
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 3 nA
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-3 (TO-236)
Voltage - Output (Max): 2.55V
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Control Features: Current Limit
Voltage Dropout (Max): 0.71V @ 100mA
Написати відгук
Description: Volt. Reg. 7V..2.45V, 2.55V, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 200mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 3 nA, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-3 (TO-236), Voltage - Output (Max): 2.55V, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Control Features: Current Limit, Voltage Dropout (Max): 0.71V @ 100mA, Protection Features: Over Current.
Інші пропозиції DI62062.5S2
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DI62062.5S2 DI62062.5S2 Виробник : Diotec Semiconductor AG di620600s2.pdf Description: VR, SOT-23, 7V, 2.45V, 2.55V
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
товару немає в наявності
DI62062.5S2 DI62062.5S2 Виробник : Diotec Semiconductor di620600s2.pdf di620600s2.pdf LDO Voltage Regulators VR, SOT-23, 7V, 2.45V, 2.55V
Description: IC: voltage regulator; LDO,linear,fixed; 2.5V; 0.15A; SOT23; SMD
Type of integrated circuit: voltage regulator
Kind of voltage regulator: fixed; LDO; linear
Voltage drop: 0.35V
Output voltage: 2.5V
Output current: 0.15A
Kind of package: reel; tape
Operating temperature: -40...85°C
Tolerance: ±2%