DI62063.6S1
DI62063.6S1 Diotec Semiconductor
di620600s1.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Description: Linear VR, 7V, 0.003mA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 8 µA
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-3 (TO-236)
Voltage - Output (Max): 3.636V
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.6V
Voltage Dropout (Max): 0.68V @ 100mA
Написати відгук
Description: VR, SOT-23, 7V, 3.564V, 3.636V, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 200mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 8 µA, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-3 (TO-236), Voltage - Output (Min/Fixed): 3.6V, Control Features: Current Limit, Voltage Dropout (Max): 0.68V @ 100mA, Protection Features: Over Current.
Інші пропозиції DI62063.6S1
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DI62063.6S1 DI62063.6S1 Виробник : Diotec Semiconductor AG di620600s1.pdf Description: VR, SOT-23, 7V, 3.564V, 3.636V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 8 µA
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Control Features: Current Limit
Protection Features: Over Current
товару немає в наявності
DI62063.6S1 DI62063.6S1 Виробник : Diotec Semiconductor di620600s1.pdf di620600s1.pdf LDO Voltage Regulators VR, SOT-23, 7V, 3.564V, 3.636V
Description: IC: voltage regulator; LDO,linear,fixed; 3.6V; 0.2A; SOT23; SMD
Type of integrated circuit: voltage regulator
Kind of voltage regulator: fixed; LDO; linear
Voltage drop: 0.25V
Output voltage: 3.6V
Output current: 0.2A
Kind of package: reel; tape
Operating temperature: -40...85°C
Tolerance: ±1%