DI62063.6S2
DI62063.6S2 Diotec Semiconductor
di620600s2.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Description: VR SOT23 7V 3.528V 3.672V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-3 (TO-236)
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.6V
Control Features: Current Limit
Voltage Dropout (Max): 0.68V @ 100mA
Protection Features: Over Current
на замовлення 3000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: VR SOT23 7V 3.528V 3.672V, Packaging: Cut Tape (CT), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 200mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TJ), Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-3 (TO-236), Voltage - Output (Min/Fixed): 3.6V, Control Features: Current Limit, Voltage Dropout (Max): 0.68V @ 100mA, Protection Features: Over Current.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DI62063.6S2 DI62063.6S2 Виробник : Diotec Semiconductor di620600s2.pdf LDO Voltage Regulators VR, SOT-23, 7V, 3.528V, 3.672V
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 26
DI62063.6S2 DI62063.6S2 Виробник : Diotec Semiconductor di620600s2.pdf Description: VR SOT23 7V 3.528V 3.672V
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
товару немає в наявності
Description: IC: voltage regulator; LDO,linear,fixed; 3.6V; 0.2A; SOT23; SMD
Type of integrated circuit: voltage regulator
Kind of voltage regulator: fixed; LDO; linear
Voltage drop: 0.25V
Output voltage: 3.6V
Output current: 0.2A
Kind of package: reel; tape
Operating temperature: -40...85°C
Tolerance: ±2%