DI78L10DAB
DI78L10DAB Diotec Semiconductor
di78l00dab.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Standard Regulator Pos 10V 0.1A 8-Pin SO T/R
на замовлення 3672 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 10V 100MA 8-SO, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 6 mA, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SO, Voltage - Output (Min/Fixed): 10V, PSRR: 45dB (120Hz), Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DI78L10DAB DI78L10DAB Виробник : Diotec Semiconductor di78l00dab.pdf Description: IC REG LINEAR 10V 100MA 8-SO
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 6 mA
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SO
Voltage - Output (Min/Fixed): 10V
PSRR: 45dB (120Hz)
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 27
DI78L10DAB DI78L10DAB Виробник : Diotec Semiconductor di78l00dab.pdf Linear Voltage Regulators VR, SO-8, 35V, 9.6V, 10.4V
Мінімальне замовлення: 26
Description: IC: voltage regulator; linear,fixed; 10V; 0.1A; SO8; SMD; reel,tape
Type of integrated circuit: voltage regulator
Kind of voltage regulator: fixed; linear
Voltage drop: 1.7V
Output voltage: 10V
Output current: 0.1A
Case: SO8
Mounting: SMD
Kind of package: reel; tape
Operating temperature: 0...125°C
Tolerance: ±5%
Number of channels: 1
Input voltage: 12.5...23V
Manufacturer series: DI78LxxDAB
на замовлення 207 шт:
Мінімальне замовлення: 16
DI78L10DAB DI78L10DAB Виробник : Diotec Semiconductor di78l00dab.pdf Standard Regulator Pos 10V 0.1A 8-Pin SO T/R
товару немає в наявності
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 6 mA
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SO
PSRR: 45dB (120Hz)