DI78L10UAB
DI78L10UAB Diotec Semiconductor
di78l00uab.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Description: IC REG LINEAR 10V 100MA SOT89
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-243AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 6 mA
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-89
Voltage - Output (Min/Fixed): 10V
PSRR: 45dB (120Hz)
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit
на замовлення 734 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 24
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 10V 100MA SOT89, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-243AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 6 mA, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-89, Voltage - Output (Min/Fixed): 10V, PSRR: 45dB (120Hz), Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: IC: voltage regulator; linear,fixed; 10V; 0.1A; SOT89; SMD; 0÷125°C
Type of integrated circuit: voltage regulator
Kind of voltage regulator: fixed; linear
Voltage drop: 1.7V
Output voltage: 10V
Output current: 0.1A
Case: SOT89
Mounting: SMD
Kind of package: reel; tape
Operating temperature: 0...125°C
Tolerance: ±5%
Number of channels: 1
Input voltage: 12.5...23V
Manufacturer series: DI78LxxUAB
на замовлення 280 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 21
DI78L10UAB DI78L10UAB Виробник : Diotec Semiconductor di78l00uab.pdf Description: IC REG LINEAR 10V 100MA SOT89
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-243AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 6 mA
Number of Regulators: 1
PSRR: 45dB (120Hz)
товару немає в наявності
DI78L10UAB DI78L10UAB Виробник : Diotec Semiconductor di78l00uab.pdf Linear Voltage Regulators VR, SOT-89, 35V, 9.6V, 10.4V