DI78L12UAB
DI78L12UAB DIOTEC SEMICONDUCTOR
4398241.pdf
Виробник: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Description: DIOTEC SEMICONDUCTOR - DI78L12UAB - Linearer Spannungsregler, positiv, fest, 35Vin, 12V / 100mAout, -40-125°C, SOT-89-3
tariffCode: 85423990
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: N
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -40°C
Eingangsspannung, max.: 35V
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Ausgangsspannung, nom.: 12V
productTraceability: No
Ausgangsstrom, max.: 100mA
Betriebstemperatur, max.: 125°C
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 747 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIOTEC SEMICONDUCTOR - DI78L12UAB - Linearer Spannungsregler, positiv, fest, 35Vin, 12V / 100mAout, -40-125°C, SOT-89-3, tariffCode: 85423990, Ausgang: Fest, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung, min.: -, IC-Montage: Oberflächenmontage, Ausgangsspannung, max.: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, isCanonical: Y, IC-Gehäuse / Bauform: SOT-89, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Eingangsspannung, max.: 35V, euEccn: NLR, Eingangsspannung, min.: -, Anzahl der Pins: 3Pin(s), Produktpalette: 12V 100mA Linear Voltage Regulators, Ausgangsspannung, nom.: 12V, productTraceability: No, Ausgangsstrom, max.: 100mA, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: IC: voltage regulator; linear,fixed; 12V; 0.1A; SOT89; SMD; 0÷125°C
Type of integrated circuit: voltage regulator
Kind of voltage regulator: fixed; linear
Voltage drop: 1.7V
Output voltage: 12V
Output current: 0.1A
Case: SOT89
Mounting: SMD
Kind of package: reel; tape
Operating temperature: 0...125°C
Tolerance: ±5%
Number of channels: 1
Input voltage: 14.5...27V
Manufacturer series: DI78LxxUAB
на замовлення 1896 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 36
DI78L12UAB DI78L12UAB Виробник : Diotec Semiconductor di78l00uab.pdf Description: IC REG LINEAR 12V 100MA SOT89
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-243AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 6.5 mA
Voltage - Input (Max): 35V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-89
Voltage - Output (Min/Fixed): 12V
PSRR: 42dB (120Hz)
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit
на замовлення 990 шт:
Мінімальне замовлення: 24
DI78L12UAB DI78L12UAB Виробник : Diotec Semiconductor di78l00uab.pdf Linear Voltage Regulators VR, SOT-89, 35V, 11.5V, 12.5V
Мінімальне замовлення: 24
DI78L12UAB DI78L12UAB Виробник : DIOTEC SEMICONDUCTOR 4398241.pdf Description: DIOTEC SEMICONDUCTOR - DI78L12UAB - Linearer Spannungsregler, positiv, fest, 35Vin, 12V / 100mAout, -40-125°C, SOT-89-3
tariffCode: 85423990
Ausgang: Fest
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, min.: -
IC-Montage: Oberflächenmontage
Ausgangsspannung, max.: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
isCanonical: Y
IC-Gehäuse / Bauform: SOT-89
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 35V
euEccn: NLR
Eingangsspannung, min.: -
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: 12V 100mA Linear Voltage Regulators
Ausgangsspannung, nom.: 12V
productTraceability: No
Ausgangsstrom, max.: 100mA
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 747 шт:
Мінімальне замовлення: 53
DI78L12UAB DI78L12UAB Виробник : Diotec Semiconductor di78l00uab.pdf Standard Regulator Pos 12V 0.1A 4-Pin(3+Tab) SOT-89 T/R
товару немає в наявності
товару немає в наявності
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-243AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 35V
Number of Regulators: 1
PSRR: 42dB (120Hz)