DI78L12ZAB
DI78L12ZAB DIOTEC SEMICONDUCTOR
di78l00zab.pdf
Виробник: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Category: Fixed voltage regulators
Description: IC: voltage regulator; linear,fixed; 12V; 0.1A; TO92; THT; bulk
Type of integrated circuit: voltage regulator
Kind of voltage regulator: fixed; linear
Voltage drop: 1.7V
Output voltage: 12V
Output current: 0.1A
Case: TO92
Mounting: THT
Kind of package: bulk
Operating temperature: 0...125°C
Tolerance: ±5%
Number of channels: 1
Input voltage: 14.5...27V
Manufacturer series: DI78LxxZAB
на замовлення 1395 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 46
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 12V 100MA TO92, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA), Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 6.5 mA, Voltage - Input (Max): 35V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-92, Voltage - Output (Min/Fixed): 12V, PSRR: 42dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.7V @ 40mA, Protection Features: Over Temperature, Short Circuit.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DI78L12ZAB DI78L12ZAB Виробник : Diotec Semiconductor di78l00zab.pdf Linear Voltage Regulators VR, TO-92, 30V, 11.5V, 12.5V
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 15
DI78L12ZAB DI78L12ZAB Виробник : Diotec Semiconductor di78l00zab.pdf Description: IC REG LINEAR 12V 100MA TO92
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 6.5 mA
Voltage - Input (Max): 35V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-92
Voltage - Output (Min/Fixed): 12V
PSRR: 42dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.7V @ 40mA