DI78L18DAB
DI78L18DAB Diotec Semiconductor
di78l00dab.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Standard Regulator Pos 18V 0.1A 8-Pin SO T/R
на замовлення 2390 шт:
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 18V 100MA 8-SO, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 6.5 mA, Voltage - Input (Max): 40V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SO, Voltage - Output (Min/Fixed): 18V, PSRR: 38dB (120Hz), Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DI78L18DAB DI78L18DAB Виробник : Diotec Semiconductor di78l00dab.pdf Description: IC REG LINEAR 18V 100MA 8-SO
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 6.5 mA
Voltage - Input (Max): 40V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SO
Voltage - Output (Min/Fixed): 18V
PSRR: 38dB (120Hz)
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 27
DI78L18DAB DI78L18DAB Виробник : Diotec Semiconductor di78l00dab.pdf Linear Voltage Regulators VR, SO-8, 40V, 17.3V, 18.7V
Мінімальне замовлення: 26
Description: IC: voltage regulator; linear,fixed; 18V; 0.1A; SO8; SMD; reel,tape
Type of integrated circuit: voltage regulator
Kind of voltage regulator: fixed; linear
Output voltage: 18V
Output current: 0.1A
Case: SO8
Mounting: SMD
Operating temperature: 0...125°C
Number of channels: 1
Input voltage: 22...33V
Voltage drop: 1.7V
Tolerance: ±5%
Manufacturer series: DI78LxxDAB
Kind of package: reel; tape
Мінімальне замовлення: 23
DI78L18DAB DI78L18DAB Виробник : Diotec Semiconductor di78l00dab.pdf Standard Regulator Pos 18V 0.1A 8-Pin SO T/R
товару немає в наявності
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 40V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SO
PSRR: 38dB (120Hz)