DI78L18UAB
DI78L18UAB Diotec Semiconductor
di78l00uab.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Description: IC REG LINEAR 18V 100MA SOT89
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-243AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 6.5 mA
Voltage - Input (Max): 40V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-89
Voltage - Output (Min/Fixed): 18V
PSRR: 38dB (120Hz)
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit
на замовлення 909 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 24
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 18V 100MA SOT89, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-243AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 6.5 mA, Voltage - Input (Max): 40V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-89, Voltage - Output (Min/Fixed): 18V, PSRR: 38dB (120Hz), Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DI78L18UAB DI78L18UAB Виробник : Diotec Semiconductor di78l00uab.pdf Linear Voltage Regulators VR, SOT-89, 35V, 17.3V, 18.7V
на замовлення 1679 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 24
Description: IC: voltage regulator; linear,fixed; 18V; 0.1A; SOT89; SMD; 0÷125°C
Type of integrated circuit: voltage regulator
Kind of voltage regulator: fixed; linear
Output voltage: 18V
Output current: 0.1A
Case: SOT89
Mounting: SMD
Operating temperature: 0...125°C
Number of channels: 1
Input voltage: 22...33V
Voltage drop: 1.7V
Tolerance: ±5%
Manufacturer series: DI78LxxUAB
Kind of package: reel; tape
Мінімальне замовлення: 20
DI78L18UAB Виробник : Diotec di78l00uab.pdf стабилизатор напряжения, LDO,линейный,нерегулируемый, 18В,SOT89 Група товару: Мікросхеми електроживлення Од. вим: шт
товару немає в наявності
DI78L18UAB DI78L18UAB Виробник : Diotec Semiconductor di78l00uab.pdf Description: IC REG LINEAR 18V 100MA SOT89
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-243AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 40V
Number of Regulators: 1
PSRR: 38dB (120Hz)