DI78L18ZAB
DI78L18ZAB Diotec Semiconductor
di78l00zab.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Description: IC REG LINEAR 18V 100MA TO92
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 6.5 mA
Voltage - Input (Max): 40V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-92
Voltage - Output (Min/Fixed): 18V
PSRR: 38dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.7V @ 40mA
Protection Features: Over Temperature, Short Circuit
на замовлення 2000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 18V 100MA TO92, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA), Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 6.5 mA, Voltage - Input (Max): 40V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-92, Voltage - Output (Min/Fixed): 18V, PSRR: 38dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.7V @ 40mA, Protection Features: Over Temperature, Short Circuit.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DI78L18ZAB DI78L18ZAB Виробник : Diotec Semiconductor di78l00zab.pdf Description: IC REG LINEAR 18V 100MA TO92
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 100mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 40V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-92
PSRR: 38dB (120Hz)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 34
DI78L18ZAB DI78L18ZAB Виробник : Diotec Semiconductor di78l00zab.pdf Linear Voltage Regulators VR, TO-92, 30V, 17.3V, 18.7V
Мінімальне замовлення: 34
Description: IC: voltage regulator; linear,fixed; 18V; 0.1A; TO92; THT; bulk
Type of integrated circuit: voltage regulator
Kind of voltage regulator: fixed; linear
Output voltage: 18V
Output current: 0.1A
Case: TO92
Mounting: THT
Operating temperature: 0...125°C
Number of channels: 1
Input voltage: 22...33V
Voltage drop: 1.7V
Tolerance: ±5%