DI78L3.3ZAB
DI78L3.3ZAB Diotec Semiconductor
di78l00zab.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Description: IC REG LINEAR 3.3V 100MA TO92
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 6 mA
Voltage - Input (Max): 30V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-92
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
PSRR: 49dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.7V @ 40mA
Protection Features: Over Temperature, Short Circuit
на замовлення 1116 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 34
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 3.3V 100MA TO92, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA), Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 6 mA, Voltage - Input (Max): 30V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-92, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, PSRR: 49dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.7V @ 40mA, Protection Features: Over Temperature, Short Circuit.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DI78L3.3ZAB DI78L3.3ZAB Виробник : Diotec Semiconductor di78l00zab.pdf Linear Voltage Regulators VR, TO-92, 30V, 3.168V, 3.432V
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 34
Description: IC: voltage regulator; linear,fixed; 3.3V; 0.1A; TO92; THT; bulk
Type of integrated circuit: voltage regulator
Kind of voltage regulator: fixed; linear
Voltage drop: 1.7V
Output voltage: 3.3V
Output current: 0.1A
Case: TO92
Mounting: THT
Manufacturer series: DI78LxxZAB
Kind of package: bulk
Operating temperature: 0...125°C
Tolerance: ±5%