DI78M15D1
DI78M15D1 Diotec Semiconductor
di78m00d1.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Description: IC REG LIN 15V - TO-252 (DPAK)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 6 mA
Voltage - Input (Max): 32V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-252 (DPAK)
Voltage - Output (Min/Fixed): 15V
PSRR: 70dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 2V @ 1A
Protection Features: Over Temperature, Short Circuit
на замовлення 2500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 12
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LIN 15V - TO-252 (DPAK), Packaging: Bulk, Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 6 mA, Voltage - Input (Max): 32V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-252 (DPAK), Voltage - Output (Min/Fixed): 15V, PSRR: 70dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 2V @ 1A, Protection Features: Over Temperature, Short Circuit.
Інші пропозиції DI78M15D1
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DI78M15D1 DI78M15D1 Виробник : Diotec Semiconductor di78m00d1.pdf Linear Voltage Regulators DPAK, 36V, 14.4V, 15.6V, 125C, 6mA
товару немає в наявності
DI78M15D1 Виробник : DIOTEC SEMICONDUCTOR di78m00d1.pdf Category: Fixed voltage regulators
Description: IC: voltage regulator; linear,fixed; 15V; 1A; DPAK; SMD; DI78LxxD1
Type of integrated circuit: voltage regulator
Kind of voltage regulator: fixed; linear
Voltage drop: 2V
Output voltage: 15V
Output current: 1A
Case: DPAK
Mounting: SMD
Manufacturer series: DI78LxxD1
Kind of package: reel; tape
Operating temperature: -40...85°C
Tolerance: ±4%