DIT080N08
DIT080N08 Diotec Semiconductor
dit080n08.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Description: DIT080N08
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 80A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 4.8mOhm @ 50A, 10V
Power Dissipation (Max): 62.5W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.4V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-220AB
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 85 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 75 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3742 pF @ 50 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIT080N08, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 80A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 4.8mOhm @ 50A, 10V, Power Dissipation (Max): 62.5W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.4V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-220AB, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 85 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 75 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3742 pF @ 50 V.
Інші пропозиції DIT080N08
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DIT080N08 DIT080N08 Виробник : Diotec Semiconductor dit080n08.pdf MOSFETs TO-220AB, N, 80V, 80A, 4.8m?, 150C
товару немає в наявності
DIT080N08 Виробник : DIOTEC SEMICONDUCTOR dit080n08.pdf Category: THT N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 80V; 51A; Idm: 480A; 62.5W; TO220AB
Type of transistor: N-MOSFET
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: 80V
Drain current: 51A
Pulsed drain current: 480A
Power dissipation: 62.5W
Case: TO220AB
Gate-source voltage: ±20V
On-state resistance: 4.8mΩ