DIT184N06 DIOTEC SEMICONDUCTOR
Виробник: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Category: THT N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 184A; Idm: 100A; 208.3W
Type of transistor: N-MOSFET
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: 60V
Drain current: 184A
Pulsed drain current: 100A
Power dissipation: 208.3W
Case: TO220AB
On-state resistance: 3mΩ
Mounting: THT
Kind of channel: enhancement
Написати відгук
Category: THT N channel transistors, Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 184A; Idm: 100A; 208.3W, Type of transistor: N-MOSFET, Polarisation: unipolar, Drain-source voltage: 60V, Drain current: 184A, Pulsed drain current: 100A, Power dissipation: 208.3W, Case: TO220AB, On-state resistance: 3mΩ, Mounting: THT, Kind of channel: enhancement.