DKA15A-12
DKA15A-12 MEAN WELL
Short_Form_dd.pdf DKA15-SPEC.pdf Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 15W; Uin: 9÷18VDC; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC; THT
Type of converter: DC/DC
Power: 15W
Input voltage: 9...18V DC
Output voltage: 12V DC
Output current: 0.625A
Mounting: THT
Body dimensions: 50.8x25.4x11.17mm
Efficiency: 83%
Operating temperature: -40...71°C
Switching frequency: 150kHz
Protection: anti-overload OPP; short circuit protection SCP
Insulation voltage: 1kV DC
Number of outputs: 2
Output voltage 2: -12V DC
Output current 2: 0.625A
Dimensions: 2"x1"
Manufacturer series: DKA15
на замовлення 19 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 15W, Features: OCP, SCP, Packaging: Tube, Package / Case: 5-DIP Module, Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.44" H (50.8mm x 25.4mm x 11.3mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 71°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 18V, Efficiency: 83%, Current - Output (Max): 625mA, 625mA, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 12V, Voltage - Output 2: -12V, Part Status: Active, Power (Watts): 15 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1 kV.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DKA15A-12 DKA15A-12 Виробник : MEAN WELL DKA15-spec.pdf DC/DC Converters - Through Hole 9-18Vin +/-12Vout 62.5-625mA, 15W
на замовлення 3 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
DKA15A-12 DKA15A-12 Виробник : MEAN WELL USA Inc. DKA15-spec.pdf Description: DC DC CONVERTER +/-12V 15W
Package / Case: 5-DIP Module
Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.44" H (50.8mm x 25.4mm x 11.3mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 71°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 18V
Efficiency: 83%
Current - Output (Max): 625mA, 625mA
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: -12V
Part Status: Active
Power (Watts): 15 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1 kV
на замовлення 2 шт:
DKA15A-12
Додати до обраних Обраний товар
DKA15-spec.pdf Блоки та елементи живлення > DC / DC перетворювачі
товару немає в наявності
DKA15A-12 DKA15A-12 Виробник : MEAN WELL dka15-spec.pdf DC/DC, 15W, Вхід: 9-18VDC, Вихід: ±12V/±0.625А, ізоляція 1500VDC, размеры 50.8х25.4х11.27 мм, -40...+71 С Група товару: DC-DC-перетворювачі на друковану плату в корпусі DIP потужністю від 15-60 Вт Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
DKA15A-12 DKA15A-12 Виробник : MEAN WELL dka15-spec.pdf DC/DC, 15W, Вхід: 9-18VDC, Вихід: ±12V/±0.625А, ізоляція 1500VDC, размеры 50.8х25.4х11.27 мм, -40...+71 С Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт