DKA30B-15
DKA30B-15 MEAN WELL USA Inc.
DKA30-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: DC DC CONVERTER +/-15V 30W
Packaging: Tube
Features: Remote On/Off, OCP, SCP
Package / Case: 8-DIP Module
Size / Dimension: 2.00" L x 2.00" W x 0.83" H (50.8mm x 50.8mm x 21.0mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 83%
Current - Output (Max): 1A, 1A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 15V
Voltage - Output 2: -15V
Power (Watts): 30 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1 kV
на замовлення 121 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER +/-15V 30W, Packaging: Tube, Features: Remote On/Off, OCP, SCP, Package / Case: 8-DIP Module, Size / Dimension: 2.00" L x 2.00" W x 0.83" H (50.8mm x 50.8mm x 21.0mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 83%, Current - Output (Max): 1A, 1A, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 15V, Voltage - Output 2: -15V, Power (Watts): 30 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1 kV.
Інші пропозиції DKA30B-15
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DKA30B-15
Код товару: 29361
Додати до обраних Обраний товар
DKA30-spec.pdf Блоки та елементи живлення > DC / DC перетворювачі
товару немає в наявності
DKA30B-15 DKA30B-15 Виробник : MEAN WELL DKA30-spec.pdf DC/DC Converters - Through Hole 18-36Vin +/-15Vout 100-1000mA, 30W
товару немає в наявності
Description: Converter: DC/DC; 30W; Uin: 18÷36VDC; Uout: 15VDC; Uout2: -15VDC
Type of converter: DC/DC
Power: 30W
Input voltage: 18...36V DC
Output voltage: 15V DC
Output voltage 2: -15V DC
Output current: 1A
Output current 2: 1A
Mounting: THT
Manufacturer series: DKA30
Body dimensions: 50.8x50.8x21mm
Efficiency: 83%
Operating temperature: -40...85°C
Switching frequency: 100kHz
Protection: anti-overload OPP; short circuit protection SCP
Insulation voltage: 1kV DC
Number of outputs: 2
Dimensions: 2"x2"