DKE10C-05
DKE10C-05 MEAN WELL
DKE10-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 36-72Vin +/-5Vout 100-1000mA, 10W
на замовлення 5 шт:
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER +/-5V 10W, Packaging: Tube, Features: OCP, SCP, Package / Case: 5-DIP Module, Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.44" H (50.8mm x 25.4mm x 11.3mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -25°C ~ 71°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 72V, Efficiency: 82%, Current - Output (Max): 1A, 1A, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 5V, Voltage - Output 2: -5V, Power (Watts): 10 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1 kV.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DKE10C-05 DKE10C-05 Виробник : Mean-Well USA, Inc. dke10-spec.pdf Module DC-DC 2-OUT 5V/-5V 1A/-1A 10W 5-Pin Tube
на замовлення 11 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
DKE10C-05 DKE10C-05 Виробник : MEAN WELL USA Inc. DKE10-spec.pdf Description: DC DC CONVERTER +/-5V 10W
Package / Case: 5-DIP Module
Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.44" H (50.8mm x 25.4mm x 11.3mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -25°C ~ 71°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 72V
Efficiency: 82%
Current - Output (Max): 1A, 1A
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 5V
Voltage - Output 2: -5V
Power (Watts): 10 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1 kV