DLC03B-12
DLC03B-12 MEAN WELL USA Inc.
SLC03%2CDLC03_Series_Ds.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 3W
Package / Case: 16-DIP Module, 6 Leads
Size / Dimension: 0.87" L x 0.54" W x 0.34" H (22.1mm x 13.8mm x 8.6mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 81%
Current - Output (Max): 125mA, 125mA
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: -12V
Power (Watts): 3 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1.5 kV
на замовлення 18 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 3W, Features: OCP, SCP, UVLO, Packaging: Tube, Package / Case: 16-DIP Module, 6 Leads, Size / Dimension: 0.87" L x 0.54" W x 0.34" H (22.1mm x 13.8mm x 8.6mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 81%, Current - Output (Max): 125mA, 125mA, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 12V, Voltage - Output 2: -12V, Power (Watts): 3 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1.5 kV.