DP-101A-E-P
DP-101A-E-P Panasonic Industrial Automation Sales
DP-100%20Datasheet.pdf
Виробник: Panasonic Industrial Automation Sales
Description: SENSOR PRESSURE 100KPA
Packaging: Box
Package / Case: Module
Output Type: Analog Current/Voltage, PNP - Open Collector
Operating Pressure: ±14.5PSI (±100kPa)
Pressure Type: Vented Gauge
Operating Temperature: -10°C ~ 50°C
Termination Style: Connector
Voltage - Supply: 12V ~ 24V
Port Size: Female - M5, Male - 1/8" (3.18mm) BSPP
Applications: Industrial Automation
Port Style: Threaded
Maximum Pressure: ±72.52PSI (±500kPa)
Part Status: Active
на замовлення 14 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Pressure switches, Description: Automation module: transducer; pressure; -100÷100kPa; OUT: 2, Mounting: G1/8"; M5, Operating temperature: -10...50°C, Manufacturer series: DP-100, IP rating: IP40, Kind of display used: LCD, Kind of output 1: PNP, Regulation for output 1: ON-OFF; ON-OFF with hysteresis, Controlled parameter: pressure, Type of automation module: transducer, Pressure setting range: -100...100kPa, Output 2 electrical parameters: 4...20mA, Measurement accuracy: 0.1%, Number of outputs: 2, Supply voltage: 12...24V DC, Output 1 electrical parameters: 30V DC / 100mA, Kind of output 2: analogue, The programming method: rubber keypad, Connection: connectors, Kit contents: CN-14A-C2 cable; sensor.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DP-101A-E-P DP-101A-E-P Виробник : PANASONIC DP-100-series-en.pdf Category: Pressure switches
Description: Automation module: transducer; pressure; -100÷100kPa; OUT: 2
Mounting: G1/8"; M5
Operating temperature: -10...50°C
Manufacturer series: DP-100
IP rating: IP40
Kind of display used: LCD
Kind of output 1: PNP
Regulation for output 1: ON-OFF; ON-OFF with hysteresis
Controlled parameter: pressure
Type of automation module: transducer
Pressure setting range: -100...100kPa
Output 2 electrical parameters: 4...20mA
Measurement accuracy: 0.1%
Number of outputs: 2
Supply voltage: 12...24V DC
Output 1 electrical parameters: 30V DC / 100mA
Kind of output 2: analogue
The programming method: rubber keypad
Connection: connectors
Kit contents: CN-14A-C2 cable; sensor
на замовлення 4 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
DP101AEP Виробник : Panasonic 51dp-100-catalog.pdf Pressure Sensor 1V to 5V -100kPa to 100kPa Gage 4-Pin