DP09HN12B20K TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Termination Style: PC Pin
Voltage - Supply: 5V
Pulses per Revolution: 12
Actuator Type: 6mm Dia Knurled End
Написати відгук
Category: Incremental type encoders, Description: Encoder: incremental; THT; 12imp/revol; 5VDC; 10mA; Shaft: knurled, Manufacturer series: DP09, Operating temperature: -10...65°C, Type of encoder: incremental, Shaft surface: knurled, Mounting: THT, Shaft diameter: 6mm, Max. operating current: 10mA, Dimensions: 11.35x9.5x7.05mm, Shaft length: 20mm, Operating voltage: 5V DC, Resolution: 12imp/revol., Mechanical durability: 30000 cycles.
Інші пропозиції DP09HN12B20K
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DP09HN12B20K Виробник : TE Connectivity / Holsworthy NG_DS_6_1773449_8_A-735114.pdf Encoders DP09 HOR 12P NDET 20K M7*7MM
товару немає в наявності
Description: Encoder: incremental; THT; 12imp/revol; 5VDC; 10mA; Shaft: knurled
Manufacturer series: DP09
Operating temperature: -10...65°C
Type of encoder: incremental
Shaft surface: knurled
Mounting: THT
Shaft diameter: 6mm
Max. operating current: 10mA
Dimensions: 11.35x9.5x7.05mm
Shaft length: 20mm
Operating voltage: 5V DC