DPB09C-15
DPB09C-15 MEAN WELL USA Inc.
SPB09,DPB09-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: DC DC CONVERTER +/-15V 9W
Packaging: Tube
Features: Remote On/Off
Package / Case: 8-SIP Module, 6 Leads
Size / Dimension: 0.86" L x 0.94" W x 0.44" H (21.8mm x 24.0mm x 11.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Approval Agency: CE, EAC
Efficiency: 87%
Current - Output (Max): 300mA, 300mA
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 15V
Voltage - Output 2: -15V
Power (Watts): 9 W
Number of Outputs: 2
на замовлення 3 шт:
Написати відгук
Description: MEAN WELL - DPB09C-15 - Isol. DC/DC-Wandler, Durchsteckmontage, 2:1, 9 W, 2 Ausgänge, 15 V, 300 mA, tariffCode: 85044030, DC-Eingangsspannung, min.: 36, Ausgangsstrom - Ausgang 2: 300, Höhe: 11.2, Nominelle DC-Eingangsspannung: 48, Tiefe: 24, hazardous: false, Anzahl der Ausgänge: 2 Ausgänge, Breite: 9.6, usEccn: EAR99, DC/DC-Wandlerausgang: Fest, Isolationsspannung: 1.5, DC-Eingangsspannung, max.: 75, euEccn: NLR, DC/DC-Wandler: SIP, Ausgangsregelung: -, Zulassungen des Netzteils: -, Produktpalette: DPB09 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 15, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -15, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 300, Eingangsverhältnis: 2:1, Ausgangsleistung, max.: 9, SVHC: No SVHC (10-Jun-2022).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DPB09C-15 DPB09C-15 Виробник : MEAN WELL SPB09DPB09-spec.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 9W; Uin: 36÷75VDC; Uout: 15VDC; Uout2: -15VDC; SIP8
Case: SIP8
Mounting: THT
Body dimensions: 24x9.6x11.2mm
Number of outputs: 2
Output voltage: 15V DC
Power: 9W
Input voltage: 36...75V DC
Efficiency: 87%
Insulation voltage: 1.5kV DC
Switching frequency: 400kHz
Protection: anti-overload OPP; short circuit protection SCP
Type of converter: DC/DC
Manufacturer series: DPB09
Operating temperature: -40...90°C
Output voltage 2: -15V DC
Output current 2: 0...300mA
Output current: 0...800mA
на замовлення 3 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
DPB09C-15 DPB09C-15 Виробник : MEAN WELL 2860406.pdf Description: MEAN WELL - DPB09C-15 - Isol. DC/DC-Wandler, Durchsteckmontage, 2:1, 9 W, 2 Ausgänge, 15 V, 300 mA
tariffCode: 85044030
DC-Eingangsspannung, min.: 36
Ausgangsstrom - Ausgang 2: 300
Höhe: 11.2
Nominelle DC-Eingangsspannung: 48
Tiefe: 24
hazardous: false
Anzahl der Ausgänge: 2 Ausgänge
Breite: 9.6
usEccn: EAR99
DC/DC-Wandlerausgang: Fest
Isolationsspannung: 1.5
DC-Eingangsspannung, max.: 75
euEccn: NLR
DC/DC-Wandler: SIP
Ausgangsregelung: -
Zulassungen des Netzteils: -
Produktpalette: DPB09 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 15
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -15
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 300
Eingangsverhältnis: 2:1
Ausgangsleistung, max.: 9
SVHC: No SVHC (10-Jun-2022)
товару немає в наявності
DPB09C-15 DPB09C-15 Виробник : MEAN WELL SPB09,DPB09-spec.pdf DC/DC Converters - Through Hole 9W +/-15V +/-0-300mA 36-75Vin Iso Reg SIP