DPBW03G-12
DPBW03G-12 MEAN WELL USA Inc.
SPBW03%2CDPBW03_Series_Ds.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 3W
Packaging: Bulk
Features: Remote On/Off, OCP, SCP, UVLO
Package / Case: 8-SIP Module, 7 Leads
Size / Dimension: 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 83%
Current - Output (Max): 125mA, 125mA
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: -12V
Power (Watts): 3 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1.5 kV
на замовлення 533 шт:
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 3W, Packaging: Bulk, Features: Remote On/Off, OCP, SCP, UVLO, Package / Case: 8-SIP Module, 7 Leads, Size / Dimension: 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 83%, Current - Output (Max): 125mA, 125mA, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 12V, Voltage - Output 2: -12V, Power (Watts): 3 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1.5 kV.