DPBW06G-15
DPBW06G-15 MEAN WELL USA Inc.
SPBW06%2CDPBW06_Ds.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: DC DC CONVERTER +/-15V 6W
Packaging: Tube
Features: Remote On/Off, OCP, SCP
Package / Case: 8-SIP Module, 7 Leads
Size / Dimension: 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 88%
Current - Output (Max): 200mA, 200mA
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 15V
Voltage - Output 2: -15V
Control Features: Enable, Active Low
Power (Watts): 6 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1.5 kV
на замовлення 1865 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER +/-15V 6W, Packaging: Tube, Features: Remote On/Off, OCP, SCP, Package / Case: 8-SIP Module, 7 Leads, Size / Dimension: 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 88%, Current - Output (Max): 200mA, 200mA, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 15V, Voltage - Output 2: -15V, Control Features: Enable, Active Low, Power (Watts): 6 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1.5 kV.