Продукція > IXYS > DPG60IM400QB
DPG60IM400QB
DPG60IM400QB IXYS
Виробник: IXYS
Description: DIODE STANDARD 400V 60A TO3P
Packaging: Tube
Package / Case: TO-3P-3, SC-65-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 45 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 60A
Supplier Device Package: TO-3P
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.47 V @ 60 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 400 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE STANDARD 400V 60A TO3P, Packaging: Tube, Package / Case: TO-3P-3, SC-65-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 45 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 60A, Supplier Device Package: TO-3P, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.47 V @ 60 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 400 V.
Інші пропозиції DPG60IM400QB
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DPG60IM400QB DPG60IM400QB Виробник : IXYS DPG60IM400QB-1109927.pdf Diodes - General Purpose, Power, Switching 60 Amps 400V