DPL12SV2424A26F3 TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Виробник: TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Description: DPL12S 24P 24DET 26F RD/GRN
Packaging: Box
DigiKey Programmable: Not Verified
Написати відгук
Category: Incremental type encoders, Description: Encoder: incremental; THT; 24imp/revol; Pos: 24; 5VDC; 0.5mA; L: 19mm, Operating temperature: -10...85°C, Encoders features: with button, Max. operating current: 0.5mA, Key stroke: 0.5mm, Cut depth: 1.5mm, Shaft diameter: 6mm, Shaft length: 19mm, Dimensions: 14.5x12.4x7mm, Operating voltage: 5V DC, Number of positions: 24, Resolution: 24imp/revol., Mechanical durability: 30000 cycles, Manufacturer series: DPL12, Shaft surface: D spring, Type of encoder: incremental, Mounting: THT.
Інші пропозиції DPL12SV2424A26F3
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DPL12SV2424A26F3 Виробник : TE Connectivity / Holsworthy Encoders DPL12S 24P 24DET 26F RD/GRN
товару немає в наявності
DPL12SV2424A26F3 Виробник : TE Connectivity Category: Incremental type encoders
Description: Encoder: incremental; THT; 24imp/revol; Pos: 24; 5VDC; 0.5mA; L: 19mm
Operating temperature: -10...85°C
Encoders features: with button
Max. operating current: 0.5mA
Key stroke: 0.5mm
Cut depth: 1.5mm
Shaft diameter: 6mm
Shaft length: 19mm
Dimensions: 14.5x12.4x7mm
Operating voltage: 5V DC