DPU-3200-48
DPU-3200-48 MEAN WELL
DPU_3200_spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Power Supplies - Chassis Mount 3216W 48V 67A 1U Power Supply
на замовлення 19 шт:
Написати відгук
Category: Built-in Power Supplies, Description: Power supply: switching; for building in,modular; 3200W; 48VDC, Type of power supply: switching, Kind of power supply: for building in; modular, Power: 3200W, Output voltage: 48V DC, Output current: 67A, Number of outputs: 1, Body dimensions: 325.8x107x41mm, Manufacturer series: DPU-3200, Operating temperature: -30...70°C, Electrical connection: terminal block, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Efficiency: 94.5%, Additional functions: active PFC; auxiliary DC output 5V/300mA; auxiliary DC output 12V/800mA, Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC, Caution!: rated parameters obtained at full load.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DPU-3200-48 DPU-3200-48 Виробник : MEAN WELL USA Inc. DPU-3200-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 48V 3216W
Packaging: Box
Power (Watts): 3216W
Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension: 12.80" L x 4.21" W x 1.61" H (325.1mm x 106.9mm x 40.9mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, EAC, TUV
Efficiency: 94.5%
Voltage - Output 1: 48V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 67 A
на замовлення 54 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
DPU-3200-48 DPU-3200-48 Виробник : Mean-Well USA, Inc. dpu-3200-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 48V 67A 3216W Carton
на замовлення 13 шт:
DPU-3200-48 DPU-3200-48 Виробник : MEAN WELL 2724907.pdf Description: MEAN WELL - DPU-3200-48 - AC/DC-Wandler, ITE, 3.216kW, fest/einstellbar, 48V, 67A, Rackmontage 1HE
tariffCode: 85044083
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
Nennausgangsspannung: 48V
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsstrom, max.: 67A
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: DPU-3200 Series
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Ausgangsleistung, max.: 3.126kW
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 17 шт:
на замовлення 5 шт:
товару немає в наявності
товару немає в наявності
DPU-3200-48 DPU-3200-48 Виробник : MEAN WELL DPU-3200-spec.pdf AC/DC, 3216W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 48V/67A, розміри 325.8x107.8x41 мм, -30...+70 C Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
DPU-3200-48 DPU-3200-48 Виробник : MEAN WELL DPU-3200-spec.pdf AC/DC, 3216W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 48V/67A, розміри 325.8x107.8x41 мм, -30...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
DPU-3200-48
+1
DPU-3200-48 Виробник : MEAN WELL DPU-3200-spec.pdf Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 3200W; 48VDC
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for building in; modular
Power: 3200W
Output voltage: 48V DC
Output current: 67A
Number of outputs: 1
Body dimensions: 325.8x107x41mm
Manufacturer series: DPU-3200
Operating temperature: -30...70°C
Electrical connection: terminal block
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 94.5%
Additional functions: active PFC; auxiliary DC output 5V/300mA; auxiliary DC output 12V/800mA