DPU01L-12
DPU01L-12 MEAN WELL USA Inc.
SPU01%2CDUP01_Series_Ds.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 1W
Packaging: Tube
Features: SCP
Package / Case: 6-SIP Module, 5 Leads
Size / Dimension: 0.77" L x 0.24" W x 0.40" H (19.5mm x 6.1mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 5.5V
Efficiency: 78%
Current - Output (Max): 42mA, 42mA
Supplier Device Package: 6-SIP
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: -12V
Power (Watts): 1 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1.5 kV
на замовлення 345 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 1W, Packaging: Tube, Features: SCP, Package / Case: 6-SIP Module, 5 Leads, Size / Dimension: 0.77" L x 0.24" W x 0.40" H (19.5mm x 6.1mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 90°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 5.5V, Efficiency: 78%, Current - Output (Max): 42mA, 42mA, Supplier Device Package: 6-SIP, Voltage - Input (Min): 4.5V, Voltage - Output 1: 12V, Voltage - Output 2: -12V, Power (Watts): 1 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1.5 kV.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 478 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
DPU01L-12
Додати до обраних Обраний товар
SPU01%2CDUP01_Series_Ds.pdf Блоки та елементи живлення > DC / DC перетворювачі
товару немає в наявності
DPU01L-12 DPU01L-12 Виробник : Mean-Well USA, Inc. spu01dpu01-spec.pdf Module DC-DC 5VIN 2-OUT 12V/-12V 0.042A/-0.042A 1W 5-Pin SIP Module Tube