DRA1-MP240D3
DRA1-MP240D3 Sensata-Crydom
Sensta-dra1%20series-mp%20ac%20dc%20%20output-din%20rail%20mount-datasheet.pdf
Виробник: Sensata-Crydom
Description: SSR RELAY SPST-NO 3A 24-280V
Packaging: Bulk
Package / Case: Module
Output Type: AC, Zero Cross
Mounting Type: DIN Rail
Voltage - Input: 3 ~ 32VDC
Circuit: SPST-NO (1 Form A)
Operating Temperature: -20°C ~ 80°C
Termination Style: Screw Terminal
Load Current: 3 A
Approval Agency: CE, cURus
Voltage - Load: 24 V ~ 280 V
Relay Type: Photo-Coupled Relay (Photorelay)
на замовлення 31 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SENSATA/CRYDOM - DRA1-MP240D3 - Halbleiterrelais, SPST-NO, 3 A, 280 VAC, DIN-Schiene, Käfigzugfederklemme, Nulldurchgang, tariffCode: 85364900, rohsCompliant: Y-EX, Relaisanschlüsse: Käfigzugfederklemme, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Betriebsspannung, max.: 280VAC, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Regelspannung, max.: 32VDC, Regelspannung, min.: 3VDC, euEccn: NLR, Relaismontage: DIN-Schiene, Laststrom: 3A, Produktpalette: DRA1 MP Series, productTraceability: No, Kontaktkonfiguration: SPST-NO, Schaltmodus: Nulldurchgang, Betriebsspannung, min.: 24VAC.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DRA1-MP240D3 DRA1-MP240D3 Виробник : Crydom Sensta-dra1%20series-mp%20ac%20dc%20%20output-din%20rail%20mount-datasheet.pdf Solid State Relays - SSRs DIN Mt 280 VAC/3A out 3-32 VDC input
на замовлення 14 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
DRA1-MP240D3 DRA1-MP240D3 Виробник : SENSATA/CRYDOM dra1-series-mp-ac-din-rail-mount.pdf Description: SENSATA/CRYDOM - DRA1-MP240D3 - Halbleiterrelais, SPST-NO, 3 A, 280 VAC, DIN-Schiene, Käfigzugfederklemme, Nulldurchgang
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: Y-EX
Relaisanschlüsse: Käfigzugfederklemme
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Betriebsspannung, max.: 280VAC
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Regelspannung, max.: 32VDC
Regelspannung, min.: 3VDC
euEccn: NLR
Relaismontage: DIN-Schiene
Laststrom: 3A
Produktpalette: DRA1 MP Series
productTraceability: No
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
Schaltmodus: Nulldurchgang
Betriebsspannung, min.: 24VAC